Cieľom nášho festivalu, okrem propagácie naturálnych vín, je hľadať a spájať zaujímavé projekty a produkty, ktoré spolu kmitajú na rovnakých frekvenciách. Zároveň chceme náš festival časovo aj priestorovo rozšíriť. Preto sme pripravili rôzne akcie, ktoré sa budú konať na rôznych miestach mimo Starej Tržnice v týždni od 7.5. do 13.5. Festival vyvrcholí 13.5. v bratislavskej Starej Tržnici prezentáciou 33 prírodných, autentických a remeselných vinárov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Úplnou novinkou je spolupráca s 5 bratislavskými  kaviarňami, ktoré budú mať v ponuke v uvedenom týždni aspoň jedno víno od niektorého z vinárov, ktorí prídu do Starej Tržnice. Dať si ho môžete samostatne, alebo napárované s výberovou filtrovanou kávou. Všetky kombinácie sme vyskúšali a myslíme si, že tak ako nás aj vás príjemne toto spojenie prekvapí. Viac o párovaní kávy a vína sa dočítate v článku ŽIVÁ KÁVA.

Na ŽIVÚ KÁVU sa môžete vybrať v týždni od 7.5. do nasledujúcich kaviarní:

U Pána Králička si k filtrovanej káve môžete dať vína z Krásnej hory – Cuvée Viktória 2016 alebo Zwiegel / Pinot 2016.

V Brew Bar-och bude ku káve z Kenye praženej v kodaňskej pražiarni April párovaný Rizling-Veltlín 2016 od Rodinného Vinárstva Kasnyik.

V Satori Stage si k fitlru budete môcť vybrať z dvoch vín od Petra Korába: buď mladý Pinot Blanc 2017 alebo nazretý Pinot Noir 2013.

V kaviarmi MONO bude Rwanda z pražiarne The Barn a Rizlingy (cuvée 3 ročníkov) od Marvla Tindo.

V Goriffee si môžete filter spestriť ryšavým vínom z Malých Karpát od vinárstva ŽIVÉ VÍNO.

Dúfame, že vyskúšate ŽIVÚ KÁVU a budeme veľmi radi, keď sa s nami podelíte o svoje dojmy.

 

O ostatných akciách spojených s našim festivalom budeme priebežne informovať na sociálnych sieťach.

Author Dusan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *