bednicka_12-17_01

Bednička 12/17 – Kasnyik

bednicka_12-17_02

Za decembrovou bedničkou sme vycestovali do Strekova a z pestrej ponuky rodinného vinárstva Kasnyik sme vybrali 3 vína ročníka 2015:

  • Veltlínske zelené 2015
  • Rizling Vlašský (malý strapec) 2015
  • Cuvée Mária 2015

Rizling Vlašský a Veltlín sme nemohli vynechať. Sú to tradičné strekovské odrody, ktorým sa veľmi dobre darí v miestnych klimatických podmienkach. Zároveň sú to najpestovanejšie odrody a najlepšie sa dá na nich predstaviť strekovský terroir. Cuvée Mária je tretinkové cuvée burgundských odrôd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. Plné, husté, južanské víno ako stvorené na dlhé zimné večery a noci.

Za rodinným vinárstvom Kasnyik stoja a pracujú bratia Tomáš a Gábor. Sú zakladajúcimi členmi slovenského združenia autentických vinárov Autentista Slovakia. Dorábajú charakterové vína tradičným spôsobom v drevených sudoch. Zaujímavým spôsobom pracujú so šupkou. Okrem oranžových vín v ich ponuke nájdete aj biele vína, ktoré vyzrievali na ručne odzrnených bobuliach. Majú krásnu novú pivnicu zapustenú v 6 metrovej hĺbke, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Viac sa dozviete na tvári miesta a hlavne ochutnáte vína. Ak radi cestujete za vínom, tak Strekov a Rodinné vinárstvo Kasnyik by ste rozhodne vynechať nemali.

Ako malú ochutnávku si môžete na začiatok objednať ich 3 skvelé vína ročníka 2015.

Cena: 35 €
Počet:

Spôsob odberu: